“GREEN VALLEY” REZIDENCE, PËRBALLË LIQENIT ARTIFICIAL
Objekte të reja në ndërtim  Në Shitje - Adresa: “GREEN VALLEY” REZIDENCE, PËRBALLË LIQENIT ARTIFICIAL Tirane
Objekte të reja në ndërtim  Në Shitje - Adresa: “GREEN VALLEY” REZIDENCE, PËRBALLË LIQENIT ARTIFICIAL Tirane
Objekte të reja në ndërtim  Në Shitje - Adresa: “GREEN VALLEY” REZIDENCE, PËRBALLË LIQENIT ARTIFICIAL Tirane
Objekte të reja në ndërtim  Në Shitje - Adresa: “GREEN VALLEY” REZIDENCE, PËRBALLË LIQENIT ARTIFICIAL Tirane
Objekte të reja në ndërtim  Në Shitje - Adresa: “GREEN VALLEY” REZIDENCE, PËRBALLË LIQENIT ARTIFICIAL Tirane Objekte të reja në ndërtim  Në Shitje - Adresa: “GREEN VALLEY” REZIDENCE, PËRBALLË LIQENIT ARTIFICIAL Tirane Objekte të reja në ndërtim  Në Shitje - Adresa: “GREEN VALLEY” REZIDENCE, PËRBALLË LIQENIT ARTIFICIAL Tirane Objekte të reja në ndërtim  Në Shitje - Adresa: “GREEN VALLEY” REZIDENCE, PËRBALLË LIQENIT ARTIFICIAL Tirane
Përshkrimi i pronës: 

“Green Valley”, është një nga rezidencat e banimit më të reja eskluzive e cila do të ofrojë vila apartamente premium, ambiente shërbimi, kënde rekreative për fëmijēt dhe oborre të gjelbëruara pozicionohet në zonën më të bukur të Tiranës, përbri Parkut të Madh të Liqenit. Ka akses të menjëhershëm tek parku i madh i liqenit, unazen e madhe dhe me një distancë të shkurtër nga pikat kryesore të qytetit. Projekti spikat me vendodhjen e tij unike gjë e cila të jep mundësinë të jetosh jashtë qytetit por dhe pranë tij njëkohësisht.

“Green Valley” është e konceptuar me nderthurjen e jetesës pranë qytetit dhe fare pranë gjelbërimit dhe natyrës duke ju garantuar dritë natyrale gjatë gjithë kohës dhe pamje të plotë mbi parkun e liqenit, ullishtet dhe kodrat përreth. 

Rezidenca “Green Valley” do të ofrojë punime shumë cilësore, ku projektet e vilave dhe te apartamenteve te mirëprojektuara do te lejojnë depërtimin e dritës natyrale dhe të shikimit. Treguesit e projektit janë më të ulëtit e lejuar brenda qytetit me intensitet ndertimi vetem 0.5 dhe koeficenti i shfrytezimit të truallit është 20 %.

Avantazhet e të jetuarit në “Green Valley” Residence.

Studio arkitekturore europiane e njohur Zviceriane Davide Macullo, me eksperiencë ndërkombëtare në projektimin e rezidencave luksoze dhe elitare.

Vendodhje strategjike fare pranë parkut të madh të liqenit te Tiranës dhe me akses direkt në unazën e madhe dhe pjesë e konceptit të madh të parkut orbital të qytetit.

Cilësia absolute e ndërtimit dhe standarti i çertifikuar i materialeve të përdorura.

Teknologjia me qasje të fortë ekologjike është në AND e këtij projekti, i cili do të garantojë termo-izolim, zë-izolim të plotë si dhe sistem ekologjik, ngrohje-ftohje të ajrit dhe të ujit.

Densiteti mjaft i ulët i ndërtimit në Tiranë që i lë vend hapësirave të bollshme të gjelbëruara.

Oborre private të mëdha për vilat dhe apartamentet në katin përdhe.

Investim 100 % i sigurtë dhe me vlerë të shtuar në kohë.

Rezidence e rrethuar, siguri maksimale me survejim të të gjithë hapësirës 24/7.

Mirëmbajtje e ambienteve të përbashkëta nga “Orion” Construction.

Komunitet i përzgjedhur banorësh, gjelbërim, parkim i garantuar, privatësi dhe qetësi.

Vilat dhe apartamentet ofrojne oxhak.

“Green Valley” ka në total 49 apartamente të organizuara në 8 godina 3 katëshe të cilat kanë kryesisht 2 apartamente në kat, si dhe një kat nëntokë, ku janë akomoduar gjithashtu të gjitha parkimet për të lënë një impakt sa më minimal të makinave mbi tokë. Ndërkohë apartamentet në katin 0 do të kenë oborr privat.

Rezidenca do te ofroje dhe 32 vila të bashkangjitura dhe 5 vila individuale si dhe disa njesi biznesi në shërbim të banorëve.

Apartamente në shitje 1+1 = nga 65.7 m2 deri në 92.5 m2

Apartamente ne shitje 2+1 = nga 99.1 m2 deri në 137.1 m2

Apartamente ne shitje 3+1 = nga 138.6 m2 deri në 167.3 m2

Sipërfaqet e oborreve private për apartamentet në katin përdhe do të variojnë nga 150 m2 – 260 m2. 

Cmimet e apartamenteve variojne nga 155,000 - 345,000 Euro

Postet e parkimit fillojne me 20.000 Euro.

Vilat e bashkangjitura ne shitje me sipërfaqe ndërtimi 275.5 m2 – 285.7 m2 të organizuara në dy kate mbi tokë dhe një kat bodrum me sipërfaqe oborri deri në 510 m2.

Vilat Individuale ne shitje me sipërfaqe ndërtimi 383.6 m2 – 405.7 m2, të organizuara me 2 dhe 3 kate mbi tokë, një pjesë kati bodrum dhe sipërfaqe oborri deri në 809.1 m2.

Cmimet e vilave variojne nga 560,000 - 580,000 Euro

Parashikuar të mbaroje brenda vitit 2023.

Detajet e Pronës
QYTETI: 
Tirane
PAMJA: 
Shume e mirë
KONDICIONIMI: 
Oxhak
PARKING: 
1
PRONA: 
E re
HIPOTEKË: 
Kontrate sipermarrje
VITI I NDËRTIMIT: 
2023
X

Kontakto Agjentin

CAPTCHA
Ky test shërben për të parandaluar spamin.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.